Joanna Żywot -

opiekun inwestycji

Apartament w domu dwurodzinnym

Nieczęsto pojawiają się takie domy na rynku nieruchomości Premium. A ten jest zupełnie wyjątkowy. Powstał w 1926 roku, zaprojektowany w stylu modernistycznym. W 2012 przeszedł remont kapitalny, łącznie z wymianą wszystkich instalacji i odrestaurowaniem więźby dachowej. To miejsce z historią, urządzone przez mieszkającą w nim artystkę, która postawiła na nowoczesny design, ale z poszanowaniem dla tradycji, którą ta niezwykła, zabytkowa przestrzeń gromadzi od lat.

Warszawa

154 m2
5 pokoi

Skontaktuj się z nami i zapytaj o cenę

Dowiedz się więcej

+48 530 663 664

Zapytaj o ofertę
Dowiedz się więcej o lokalizacji

Saska Kępa

Więcej o lokalizacji

Zabytkowa architektura

Ogromnym atutem tego domu jest jego lokalizacja: Warszawa, Kolonia Łaskiego, ulica Obrońców – usytuowana w zabytkowej, przedwojennej części zielonej Saskiej Kępy. Zaledwie 250 metrów dzieli go od przypominającej najpiękniejsze zakątki Paryża – ulicy Francuskiej, przy której znajdziemy kameralne kawiarnie, sklepy i restauracje.


Zielone otoczenie

Nieruchomość z prawdziwie artystycznym klimatem. Dom zalany słońcem, z zielenią wchodząca do jego wnętrza przez każde z okien. Wyróżnia go już fasada i elewacja zewnętrzna, przypominające stylem angielskie domy w zabudowie szeregowej. Choć znajduje się w samym sercu Warszawy, okolica jest cicha i spokojna.

Prawdziwe miejsce Premium ze względu na unikalną lokalizację i jakość zabytkowego domu, odrestaurowanego z pietyzmem i wyposażonego w każdym szczególe.


Po renowacji

Podczas remontu konstrukcja budynku została wzmocniona, tak że nie wymaga już żadnych nakładów finansowych. Zachowana została oryginalna, zewnętrzna bryła budynku, balkonu i dachu. Cały dom został docieplony, co przekłada się na niskie koszty ogrzewania. Zainstalowany nowoczesny system wentylacji sprawił, że w lecie posiada naturalną klimatyzację i nie ma w nim wilgoci.

Idealne dla miłośników

Kulinarnych wrażeń
Kultury i sztuki
Miejskiej zieleni
Slow life
Sport & fitness

Trzy poziomy

Nieruchomość składa się z 3 poziomów. Poziom pierwszy to wygodny i funkcjonalny parter o łącznej powierzchni 16,3 m2, nawiązujący do stylu art deco. Mieszczą się tu szafki na buty i ubrania. Jest też sporo miejsca na rowery lub wózki. Podłoga jest wyłożona kaflami w kolorze grafitu i bieli, które pochodzą z niemieckiej fabryki specjalizującej się w odtwarzaniu zabytkowych wzorów.

Piętro 1

powierzchnia 72.2 m2
liczba pokoi 2
1. salon 15.7 m2
2. jadalnia 22.5 m2
3. kuchnia 7.6 m2
4. gabinet 12.7 m2
5. toaleta 4.1 m2
6. klatka schodowa 9.6 m2

Piętro 2

powierzchnia 67.8 m2
liczba pokoi 2
1. sypialnia 13.7 m2
2. pokój 13.3 m2
3. garderoba 19.1 m2
4. lazienka 13.4 m2
5. klatka schodowa 8.3 m2

Poddasze użytkowe

powierzchnia 30 m2

Klimatyczne wnętrze

Naturalną osią całego domu są zabytkowe, drewniane schody. Wykonane z dębu, odrestaurowane, nadają klimat temu miejscu. Wszystkie okna w domu – oryginalne, ze szprosami, z okresu XX-lecia międzywojennego – przeszły staranną konserwację. A widoki, jakie można z nich podziwiać, są wyjątkiem w Warszawie. Panorama od frontu, to klimatyczna uliczka, piękne domy i starodrzew. Z tyłu budynku znajduje się wyjście do ogrodu, w którym przed laty zasadzono drzewa iglaste – świerki i modrzewie – tak więc przez cały rok jest tu zielono.

Przestronny salon o wysokości 3,2 m naturalnie przechodzi w dużą jadalnię z balkonem i widokiem na drzewa. Podłogi w całym domu zostały wyłożone olejowanym, ułożonym w jodełkę parkietem. Naturalny kolor dębu przełamują białe listwy – przypodłogowa oraz okalająca drzwi. To sprawia, że wnętrze wygląda nowocześnie. Duże okna, od południa i północy, zapewniają dostęp naturalnego światła. Ich dwustronna ekspozycja jest gwarancją rotacji świeżego powietrza.

Skandynawska kuchnia z industrialnym elementami jest bardzo funkcjonalna. Szafki i blaty zostały wykonane na zamówienie z litego drewna. Ściany pomalowano niezwykle praktyczną żywicą epoksydową. Podłoga w kuchni została pokryta materiałem odpornym na pęknięcia (PANDOMO).

Dwie łazienki

Dolną łazienkę z prysznicem zaprojektowano w klimacie XX-lecia międzywojennego. Natomiast górna, bedąca prawdziwym pokojem kąpielowym, nawiązuje do skandynawskiej prostoty. Znajduje się w niej dwuosobowa wanna obudowana jasnym drewnem, prysznic, dwie wygodne umywalki i dużo szafek, które pomieszczą zapasy kosmetyków wszystkich mieszkańców domu. Co istotne, w tej położonej wysoko przestrzeni kąpielowej znajduje się duże okno z widokiem na zieleń i niebo.

Strych został odrestataurowany i docieplony, w tej chwili znajduje się tam bawialnia dla dziecka. Miejsce to można jednak przekształcić zgodnie z własną wizją. Idealne na dodatkowe garderoby, siłownię czy pracownię.

Piękna część Warszawy

Saska Kępa to jedna z najpiękniejszych części Warszawy. Luźna zabudowa, ogrody i ciekawa architektura – te trzy cechy od początku decydowały o charakterze tej dzielnicy i wyróżniały ją spośród innych. Wybierają ją na miejsce do życia osoby ze świata kultury, sztuki i nauki. Prawdziwe miasto w mieście, gdzie czas płynie wolniej, a jakość życia jest dużo wyższa od przeciętnej. Dzielnica jest bezpieczna, cicha, a wiosną tonie w bzach. Idealna na spacery i relaks. Klimatyczne uliczki, restauracje, sklepy i bliskość Wisły sprawiają, że jest to dziś jeden z najlepszych adresów w Warszawie.

Zapraszamy do kontaktu


0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Prośba o kontakt została wysłana pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Jeżeli Pani/Pan nie zaznaczy zgody, nie będziemy mogli się skontaktować.