Angorska 13A na Saskiej Kępie

Kameralny, wysmakowany projekt architektoniczny, nawiązujący do najlepszych tradycji polskiej szkoły modernizmu międzywojennego. Patrząc na kształt tego apartamentowca i jego otoczenie, od razu nasuwają się słowa wybitnego architekta, jakim był Le Corbusier, który twierdził, że dobra architektura jest mądrą, skoordynowaną grą brył w świetle.

 

 

Apartamentowiec przy Angorskiej 13A łączy przywilej mieszkania na Saskiej Kępie, w otoczeniu zieleni, z najwyższym standardem premium, którego poziom zadowoli najbardziej nawet wymagających mieszkańców. Budynek posiada pięć kondygnacji mieszkalnych, na których znajdzie się jedynie dziewięć w pełni wyposażonych apartamentów. Podziemny parking, o którym już dziś mówi się, że będzie najpiękniejszy i najbardziej funkcjonalny w Warszawie, zapewni 16 miejsc postojowych. Wszystkie kondygnacje wraz z podziemnym garażem połączy nowoczesna winda marki KONE.

Kameralna wspólnota

Dwa apartamenty na każdej kondygnacji oraz penthouse wraz ze stumetrowym tarasem, zajmujący całe ostatnie piętro budynku, dają gwarancję kameralności i poczucie prywatności. Takie rozwiązanie idealnie wpisuje się w klimat najbardziej stylowej dzielnicy Warszawy, jaką jest Saska Kępa, tkwiąca cichutko w samym sercu miasta, przytulona do nowej atrakcji, jaką są bulwary wiślane. Zaledwie dwuminutowy spacer dzieli Angorską od uliczek, na których znajdują się małe osiedlowe sklepy, a 650 metrów dalej jest już słynna ulica Francuska ze swoją atmosferą małego miasteczka, kawiarniami i restauracjami. Ten wyjątkowy obszar, tak bardzo homogeniczny, jest jednocześnie oddalony o niespełna kilka minut spacerem od Nowego Światu.

 

 

Ekskluzywne apartamenty na Saskiej Kępie

Apartamenty będą posiadały powierzchnie od 75 m kw. do 172 m kw. Istnieje możliwość ich łączenia do całkowitej powierzchni 250 m kw, zajmując w ten sposób całą kondygnację wraz z możliwością wejścia do mieszkania wprost z zabezpieczonej windy.

Mieszkania o wysokości 3 metrów gwarantują poczucie komfortu, a otwarta, indywidualnie zaaranżowana przestrzeń daje możliwość zrealizowania własnego wyobrażenia o idealnym domu.

Światło wnika do pomieszczeń przez ciekawie zaprojektowane duże okna z przeszkleniami od podłogi na wysokość 2,6 metra. Są one oprawione w okucia z aluminium najwyższej jakości. Ogrzewanie schowane w podłogę zachowuje pełną funkcjonalność wnętrz.

Wszystkie apartamenty posiadają balkony. Tarasy na trzeciej i czwartej kondygnacji dają swoim użytkownikom możliwość wyjątkowego widoku. Okna na tarasach zaprojektowano w systemie przesuwnym wraz ze sterowaniem elektrycznym (HMS). Atutem tej nieruchomości jest ściana zieleni, na którą wychodzą okna sypialni w całym budynku.

 

 

Modernistyczna perełka

Ambicją architekta Zbigniewa Tomaszczyka oraz twórców inwestycji jest wpisanie się w kanon architektury modernistycznej, tak wspaniale prezentowanej na Saskiej Kępie przez realizacje domów w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Twierdzi on, że dom przy Angorskiej 13A powstawał zgodnie z pięcioma złotymi zasadami Le Corbusiera.

Postulowane przez Le Corbusiera zasady architektoniczne, które opublikował w 1922 roku w czasopiśmie „L’Esprit Nouveau”, miały pomóc projektantom w tworzeniu budynków optymalnie wykorzystujących konstrukcje żelbetowe. Dzięki zastosowaniu słupów i stropów można było uwolnić mury budynków z obowiązku pełnienia funkcji nośnej, co pozwoliło na dowolne kształtowanie elewacji. Pierwsza zasada Le Corbusiera nakazuje stawianie budynku na podporach wolnostojących. W ten sposób powstaje wolny parter, który można wykorzystać np. do powiększenia ogrodu lub poprowadzenia ruchu samochodowego. Według drugiej zasady wnętrza mają bazować na otwartym planie. W ten sposób można uzyskać przestronne pomieszczenia, wygodniejsze od ciasnych pokoi.

W trzeciej zasadzie Le Corbusier uwalnia fasadę budynku. Elewacja staje się niezależna od konstrukcji całego obiektu, można ją dowolnie kształtować. Czwarta zasada odnosi się do okien, które w nowoczesnym budynku powinny być umieszczone horyzontalnie. Tak jak w przypadku apartamentowca przy Angorskiej 13A mogą one być umieszczone wzdłuż całej fasady, co zapewnia maksymalne doświetlenie wnętrza o każdej porze dnia.

Piąta zasada Le Corbusiera nakazuje zwrócić przyrodzie powierzchnię, którą odebraliśmy na wzniesienie budynku, poprzez urządzenie ogrodu na dachu. Wszystkie wymienione postulaty korespondują ze słynnym hasłem: „Słońce, przestrzeń, zieleń”, które według twórcy miały być najważniejszymi elementami kreującymi współczesną architekturę.

 

 

Dom niczym okręt

Jak twierdzi Zbigniew Tomaszczyk – budynek przy Angorskiej 13A ma swoją własną symbolikę. Przypomina okręt, który tnie przez niesamowicie zmieniającą się, burzliwą rzeczywistość. Wyróżniają go balustrady przypominające te, które możemy zobaczyć na dużych okrętach, a zastosowanie blend pośrodku balustrad sprawia, że budynek ma jeszcze bardziej dynamiczny kształt.

– To jest miejsce dla człowieka, żeby czuł się w swoim domu swobodnie i godnie – mówi Zbigniew Tomaszczyk. Przestrzeń pozwoli wypełnić to wnętrze własnymi ideami. Dodatkowym, ważnym walorem jest fakt, że budynek powstał w otoczeniu podobnych sobie modernistycznych willi. Można spacerować po najbliższej okolicy i wynajdywać ciekawe detale charakterystyczne dla tego nurtu w architekturze. Na Saskiej Kępie jest wszystko tak jak trzeba – proporcje, zieleń i dużo ciekawej architektury. Koncepcja miasta ogrodu, która powstała na początku XX wieku wraz z rozwojem modernizmu, ukształtowała tę dzielnicę i dziś jest jedną z najpiękniejszych w Warszawie.

Spacerem przez Saską Kępę

Angorska to cicha i spokojna uliczka Saskiej Kępy, na której znajdziemy kilka przedwojennych, zabytkowych willi, a 50 metrów za rogiem, przy ulicy Peszteńskiej 12 znajduje się unikatowy dom z 1927 roku, wybudowany według projektu Antoniego Aleksandra Jawornickiego w stylu funkcjonalizmu.

Wytrawne oko konesera architektury i sztuki bezsprzecznie doceni wiele nawiązań w budynku Angorska 13A do przedwojennych kanonów budownictwa charakterystycznego dla Saskiej Kępy. Ten niewątpliwy walor uzupełnią współczesne rozwiązania, oferujące wygody w najwyższym z możliwych standardów.

Modernistyczna tradycja

Ręcznie wykończone powierzchnie posadzek, schodów i balustrad w kamieniu Terazzo, naturalne drewno w stolarce drzwiowej do apartamentów, ściany Calacatta Light to tylko przykłady materiałów, z których zostały wykonane powierzchnie wspólne w tej wyjątkowej inwestycji. Aby zachować modernistyczną tradycję – w budynku zastosowano charakterystyczne tynki ze strukturą. Całość dopełni inteligentne, nowoczesne oświetlenie, specjalnie formowany sufit na klatce schodowej, ościerza drzwi charakterystyczne dla modernizmu, detale i dekoracja klatki schodowej.

Aby zapewnić mieszkańcom komfortowy wjazd samochodem do budynku, garaż będzie wyposażony w bramę o szerokości 3,8 metra. Poprowadzi do niej rampa o bardzo łagodnym spadku.

To doskonała inwestycja w nieruchomości. Luksusowe apartamenty na Saskiej Kępie cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku.Pamiętając, że droga do mieszkania bardzo często prowadzi właśnie przez garaż, zespół architektów poświęcił tej przestrzeni wiele uwagi, zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i klasy wykończenia. Można stwierdzić, że pierwsza zasada Le Corbusiera, mówiąca o projektowaniu budynku tak, aby miejsce tuż przed nim wykorzystać do poprowadzenia ruchu samochodowego, w tej nieruchomości również została zachowana, przenosząc się do garażu, który będzie miał charakter klubowy.

 

Sprzedaż apartamentów

+48 535 10 10 10

[email protected]

www.hlsm.pl

 

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Dane zostały wysłane pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Treść tylko dla subskrybentów newslettera, prosimy o zaznaczenie zgody.