Konferencja Urban Land Institute 2019

Tegoroczna konferencja ULI EUROPE była pełna inspirujących dyskusji z zaskakującymi wnioskami.

 

 

21 i 22 maja w hotelu Raffles Europejski w Warszawie, zorganizowano coroczną konferencję Urban Land Institute. Spośród szeregu interesujących paneli i dyskusji my najbardziej zapamiętaliśmy dwa. Podczas pierwszego dnia konferencji Simon Kuper mówił między innymi: „Przyszłość to miasto bez samochodów, bo możesz mieć miasto przyjazne dzieciom albo miasto przyjazne samochodom, nie możesz mieć obu jednocześnie”. Największą popularnością cieszył się panel, podczas którego kilkoro młodych przedstawicieli pokolenia Z dzieliło się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami wobec rozwoju, funkcjonowania i oferty jaką powinny stwarzać miasta. Co ciekawe, żaden z dyskutantów nie planuje w przyszłości zakupu mieszkania, chociaż każdy z nich chce w mieście mieszkać.

Karolina Kaim w ULI

Doroczna konferencja ULI to tylko jedno z przedsięwzięć Urban Land Institute, organizacji zrzeszającej architektów, projektantów, urbanistów I samorządowców z całego świata, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami, dążąc do zrównoważonego rozwoju miast. Karolina Kaim, prezes Tacit Investment jest członkinią komitetu wykonawczego ULI Poland.

 

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Dane zostały wysłane pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest Tacit Development Polska JS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa („Tacit Development Polska JS”) z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000457787, numer telefonu (22) 403 45 34. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: rodo@tacitgroup.pl

Treść tylko dla subskrybentów newslettera, prosimy o zaznaczenie zgody.