W pierwszym kwartale 2019 roku sprzedano w Warszawie 69 lokali w cenie przekraczającej 20 tysięcy złotych za metr kwadratowy. To o jedną piątą więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. O 3 procent wzrosły ceny nieruchomości premium. Wartość rynku luksusowych lokali w stolicy zwiększyła się w całym 2018 roku o 8 procent. W najnowszym zestawieniu High Level Sales & Marketing publikuje także ranking 10 najdroższych warszawskich nieruchomości. Cztery z nich znajdują się w portfolio HLSM. Zestawienie otwierają Park Lane i Cosmopolitan, a zamykają kameralne budynki położone na Saskiej Kępie.
Dynamiczny rynek nieruchomości premium
Rynek nieruchomości premium rozwija się bardzo dynamicznie. W ubiegłym roku w Warszawie sprzedano 182 ekskluzywne apartamenty, podczas gdy rok wcześniej 174 lokale. Należy spodziewać się dalszych wzrostów sprzedaży oraz cen, bo rynek warszawski wciąż podąża za innymi europejskimi metropoliami. Wartość rynku nieruchomości premium wzrośnie w tym roku o 8 – 10 procent, prognozuje High Level Sales & Marketing w raporcie High Level Book.
Perspektywy dla segmentu ekskluzywnych nieruchomości w Polsce są bardzo optymistyczne. Oferta rośnie i jest coraz bardziej zróżnicowana. W wielu miastach szybko przybywa bardzo dobrych projektów, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. W samej Warszawie liczba dostępnych w ofercie apartamentów klasy premium wzrosła w pierwszym kwartale tego roku o jedną trzecią
– mówi Karolina Kaim, twórczyni marki High Level Sales & Marketing by Tacit Group.
Ranking najdroższych inwestycji
W najnowszym badaniu dotyczącym rynku nieruchomości premium w Warszawie, przygotowanym przez HLSM, znalazł się ranking 10 najdroższych, obecnie dostępnych w sprzedaży stołecznych inwestycji. Zestawienie otwiera rezydencja Park Lane przy Łazienkach Królewskich z ceną 37 500 zł/mkw. a zamyka kameralny budynek Angorska 13A położony na Saskiej Kępie z ceną 25 500 zł/mkw.
To o prawie 1000 zł więcej niż ubiegłoroczny próg wejścia, czyli minimalna średnia cena lokalu za mkw., jaką trzeba zapłacić w Warszawie, aby stać się posiadaczem nieruchomości premium. Wartość całego rynku ekskluzywnych adresów w stolicy także wzrosła – w 2018 roku o 8 procent.
Cena za prestiż
Nieruchomość premium to nie tylko wyjątkowa lokalizacja, ale przede wszystkim unikalny i imponujący widok na najpiękniejsze parki, miejskie place, wschody i zachody słońca widziane z okien apartamentu. Istotna jest także wielkość i jakość przestrzeni, unikalność projektu i materiałów wykończeniowych a także dodatkowe usługi dla mieszkańców. Klienci kupują prestiż i adres, który jest potwierdzeniem przynależności do elitarnego klubu. Wśród nabywców nieruchomości premium dominują przedstawiciele prywatnego biznesu, przedsiębiorcy, właściciele firm rodzinnych rozsianych po całej Polsce, artyści i sportowcy.