Sprzedaż najbardziej luksusowych apartamentów w Polsce osiąga rocznie prawie 200 sztuk

To jeden z najważniejszych wniosków z raportu „Rynek apartamentów premium w Polsce” stworzonego przez Tacit Investment. Z danych przygotowanych przez firmę doradczą redNet wynika, że na początku 2018 roku rynek mieszkań klasy premium – czyli tych, w których średnia cena za metr przekroczyła 20 tysięcy złotych – rozwijał się na dobrym i bardzo stabilnym poziomie. Sprzedaż w całym 2017 roku była większa o prawie 60 procent niż rok wcześniej. 

 

W Warszawie liderem niezmiennie pozostawał apartamentowiec Cosmopolitan Twarda 4. W latach 2014-2017 sprzedano w nim 182 apartamenty, co stanowiło ponad połowę wszystkich apartamentów premium sprzedanych w stolicy.

Rynek warszawski

Najwięcej ekskluzywnych apartamentów, w średniej cenie przekraczającej 20 tysięcy złotych za metr kwadratowy, jak co roku sprzedaje się w Warszawie. Z danych firmy redNet wynika, że w 2017 roku było to 131 sztuk, czyli o 33 więcej niż w 2016 (wzrost o 21 procent). Liderem na stołecznym rynku jest Cosmopolitan Twarda 4, który zyskał najwięcej nowych mieszkańców – w sumie 42 osoby zdecydowały się kupić w nim apartament. Średnia cena w Cosmopolitan w ubiegłym roku to 31 tysięcy złotych za metr, a dotychczas najdroższy apartament został sprzedany za 6 mln złotych.

Klienci apartamentów premium przy wyborze kierują się najlepszą lokalizacją, prestiżowym adresem, najwyższym standardem i jakością wykończenia.

Czym charakteryzują się nieruchomości premium, jak kształtują się średnie ceny w tym segmencie, dowiesz się z raportu, który jest dostępny poniżej.

Pobierz RAPORT

Raport wyślemy na podany adres. Dziękujemy za zainteresowanie.

Raport został wysłany

Dziękujemy za pozostawienie danych. Niebawem Raport znajdzie się na Twojej skrzynce pocztowej.

0
2120