Katarzyna Zabielska -

opiekun inwestycji

Dworcowa 67
Reprezentacyjny adres z historią

Dworcowa 67 to miejsce, które łączy w sobie tradycyjnego ducha Bydgoszczy z nowoczesnością i prestiżem. Ponad 100-letnia kamienica znajduje się przy historycznej ulicy Dworcowej, na zabudowę której składają się w większości kamienice wzniesione w latach 1860-1914 w stylach neorenesansu, klasycyzującego baroku, secesji czy modernizmu klasycyzującego.

Bydgoszcz

75 m2
3 pokoje

Dowiedz się więcej

+48 530 663 664

Zapytaj o ofertę

Lokalizacja

Ulica Dworcowa to jedna z istotniejszych arterii miejskich w Bydgoszczy. Pod koniec XIX w. ulica miała charakter przemysłowo-handlowy i kursowały po niej tramwaje konne a następnie elektryczne. Wraz z upływem lat, kamienice znajdujące się wzdłuż ulicy zaczęto przebudowywać na kilku piętrowe budynki o ciekawie zdobionych fasadach dzięki czemu stała się jedną z najbardziej reprezentacyjnych ulic w Bydgoszczy. Obecnie ulica przeżywa swój renesans i ma potencjał by stać się jednym z najważniejszych punktów biznesowo-kulturalnych na mapie Bydgoszczy.


Inwestycja

Budynek zaprojektowany został przez znanego berlińskiego architekta Otto Waltera, który był także autorem otwartego w Bydgoszczy w 1911 roku, domu towarowego przy ul. Gdańskiej, zwanego po wojnie "Jedynakiem". Dom przy ul. Dworcowej 67 budowano w latach 1912-1913, prace murarskie prowadził mistrz murarski Carl Rose. Kamienica jest bogato zdobiona i kryje w sobie wiele fantazyjnych detali architektonicznych, które zostaną zachowane i odrestaurowane. Wejście do budynku wieńczy płaskorzeźba muskularnego mężczyzny, siedzącego na ciężkim koniu i w prawej ręce trzymającego długie drzewce ze zwiniętym sztandarem. Płaskorzeźba stanowiła inspirację do stworzenia logo inwestycji Dworcowa 67.

Idealne dla miłośników

Kulinarnych wrażeń
Kultury i sztuki
Slow life
Spa & wellness
Zakupów

Artystyczna fasada zewnętrzna w połączeniu z misternym wnętrzem tworzą przestrzeń idealną dla wymagających Klientów


Elewacja frontowa budynku zwrócona jest w kierunku północno - wschodnim, natomiast elewacja od strony podwórza w stronę południowo-zachodnią. Takie usytuowanie budynku, wysokie sklepienia oraz liczne przeszklenia potęgują wrażenie przestrzeni i gwarantują dobre doświetlenie apartamentów.

Rozmieszczone na pięciu kondygnacjach apartamenty mają powierzchnię od 59mkw do 150mkw. Na parterze zaprojektowano dwa lokale usługowe. Do wykończenia części wspólnych zostaną zastosowane wysokiej jakości materiały imitujące kamień naturalny, elementy drewniane i sztukateryjne oraz subtelne metaliczne detale. Z myślą o komforcie Mieszkańców, budynek zostanie wyposażony w dwie przeszklone, stylowe windy. W holu głównym przewidziano Recepcję wraz z usługą Concierge.

Szczegóły:

Lokalizacja w historycznej dzielnicy miasta

Odrestaurowana elewacja z zachowanymi zdobieniami

5- piętrowa kamienica

Apartamenty 2, 3 i 4 pokojowe z tarasami i balkonami

Możliwość łączenia apartamentów do 250 m2 na dwóch osobnych księgach wieczystych

Przeszklone, stylowe windy o wysokim standardzie

Wysokość mieszkań do 3,5m

Oferty w ramach inwestycji

Zapraszamy do kontaktu


  0
  2120

  Potwierdź wysłanie formularza

  Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

  Prośba o kontakt została wysłana pomyślnie. Dziękujemy.

  Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

  Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

  Jeżeli Pani/Pan nie zaznaczy zgody, nie będziemy mogli się skontaktować.