Dane i prognozy HLSM w mediach

Eksperci HLSM i EY wspólnie przedstawili dziennikarzom najważniejsze dane rynku nieruchomości premium.

Dane i prognozy HLSM w mediach

W pierwszej połowie 2019, licząc rok do roku, sprzedaż była aż o 10 % większa. Dziennikarze Money.pl zwrócili uwagę, że liczba sprzedanych luksusowych apartamentów w Warszawie wzrosła do 126 w I poł. 2019 roku ze 115 w I poł. 2018 r., czyli o 10% r./r. Oferta ekskluzywnych lokali w stolicy zwiększyła się w tym czasie o 62%.

 Ceny na rynku premium w górę!

Wyborcza.biz zwraca uwagę, że ceny nieruchomości luksusowych stale rosną.

Perspektywy dla segmentu ekskluzywnych nieruchomości w Polsce są bardzo optymistyczne. Oferta rośnie i jest coraz bardziej zróżnicowana. W wielu miastach szybko przybywa bardzo dobrych projektów, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów – komentuje w Wyborczej.biz twórczyni marki High Level Sales & Marketing by Tacit Group Karolina Kaim.

Inwestycje w nieruchomości luksusowe

Redaktorzy Interia.pl, powołując się na dane z raportu EY, piszą z kolei, że średnie tempo wzrostu cen nieruchomości luksusowych w Warszawie może wynieść około 7 proc., natomiast w miastach regionalnych – 5 proc. w skali roku.

W podobnym tonie pisze dziennik Rzeczpospolita, który na swych łamach opublikował wywiad z Karoliną Kaim, twórczynią marki HLSM:

Prognozujemy, że wartość stołecznego rynku wzrośnie w tym roku o 7–8 proc. To stabilna i wiarygodna prognoza – powiedziała Karolina Kaim.

Warszawa liderem

Tygodnik Wprost powołując się na raport przygotowany przez EY zwraca uwagę na bardzo silną pozycję stolicy na tle innych miast. – Warszawa jest miastem z jedną z najniższych wartości premii za luksus, liczonej jako iloraz najwyższej ceny nieruchomości w segmencie luksusowym w stosunku do średniej ceny w segmencie popularnym. Oznacza to, że próg wejścia na rynek premium jest niższy niż w pozostałych analizowanych miastach – czytamy we Wprost.

Więcej informacji dot. najnowszych trendów na rynku nieruchomości luksusowych dostępnych pod linkiem.

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Dane zostały wysłane pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Treść tylko dla subskrybentów newslettera, prosimy o zaznaczenie zgody.