„Rzeczpospolita” o miastach atrakcyjnych dla inwestorów

O tym, jakie lokalizacje przyciągają inwestorów debatowano w redakcji „Rzeczpospolitej”. Wśród ekspertów znalazła się Karolina Kaim.

 

 

„Co sprawia, że miasto jest atrakcyjne dla inwestorów?” to tytuł debaty zorganizowanej w redakcji „Rzeczpospolitej”. W dyskusji udział wzięli: Karolina Kaim, twórczyni High Level Sales & Marketing by Tacit Group, Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni, Piotr Laszkiewicz, prezes NC Investment, Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta st. Warszawy, Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Bartosz Dąbkowski, Head of Temp & MSP Solutions Hays Poland.

Silny samorząd

Paneliści zgodzili się, że samorządy potrzebują osób odważnych, które pomysły przynoszące korzyści dla całej społeczności konsekwentnie wprowadzają w życie, czasem mimo krytyki ze strony mieszkańców. Takich miejsc najchętniej szukają inwestorzy.

– Przede wszystkim inwestor chce być w danym mieście mile widziany. Czuć się zaproszonym. Później przekłada się to na jakość współpracy – wskazywała Karolina Kaim. – Kończymy budowę hotelu we Wrocławiu. I bardzo jesteśmy zadowoleni ze współpracy z władzami tego miasta – podkreśliła.

Według prezes Tacit Investment wiele inwestycji, które mogłyby mieć pozytywny wpływ na rozwój danego regionu, nie ruszyło z miejsca z uwagi na formalne przeszkody. Czasami brakowało też dobrej woli po stronie samorządu.

– Pracujemy nad projektem Gwiazda Morza we Władysławowie. To 4-gwiazdkowy hotel dla aktywnych osób, oferujący także możliwość zakupu ekskluzywnych apartamentów. Gdyby nie zmienił się samorząd na młodych, trzydziestoparoletnich ludzi, ten projekt nie miałby szans na realizację. Doszli oni do wniosku, że Władysławowo, które jest po Zakopanem drugim najczęściej odwiedzanym miejscem wypoczynkowym w Polsce, ma potencjał. Dzięki temu kompleks hotelowy został już otwarty, wyremontowano deptak, główne ulice. Jak widać, wszystko da się zrobić, choć były oczywiście głosy sprzeciwu – mówiła Karolina Kaim.

Miasta z wizją

Debatę można najkrócej podsumować jednym zdaniem: w rywalizacji o inwestorów wygrają miejscowości z wizją, które za główny cel postawią sobie wysoką jakość życia mieszkańców.

Debatę można obejrzeć klikając w link.

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Dane zostały wysłane pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Treść tylko dla subskrybentów newslettera, prosimy o zaznaczenie zgody.