Dokąd na luxury shopping?

Poznaj najpiękniejsze handlowe ulice Europy.

 

luxury shopping

 

Najpiękniejsze handlowe ulice Europy przeżywają w grudniu prawdziwy renesans. Bo przecież luxury shopping to nie tylko digital i wirtualne wybory w sieci. Możliwość przymierzenia ubrania najlepszej jakości, dotknięcie wyrafinowanego przedmiotu sprawiają kupującemu ogromną przyjemność i są dodatkową wartością.

Zakupy – prawdziwy luksus 

Mimo ogromnej popularności sklepów internetowych, w każdym z nas drzemie tęsknota za prawdziwym salonem, w którym można przyjrzeć się luksusowym przedmiotom z bliska, porównać je, aby być pewnym, że dobrze inwestujemy swoje pieniądze. Szczególnie w grudniu, przed Świętami Bożego Narodzenia, kiedy dekoracje wystaw sklepowych są najpiękniejsze, wyruszamy na prawdziwe zakupy. Nawet osoby, które fanami shoppingu nie są, ulegają czarowi tego przedświątecznego czasu i upajają się atmosferą rozświetlonej ulicy.

Warszawa jak Paryż

Krakowskie Przedmieście i jego okolice, aż do ulicy Moliera, uchodzą za prawdziwe zagłębie luksusowych zakupów w Warszawie. Od niedawna na mapie best shopping place in Warsaw pojawił się nowy brand i adres, jakim jest butik jednej z najbardziej luksusowych marek świata – Hermes. Został on otwarty w hotelu Raffles Europejski, a więc doskonale wpisuje się w szlak luksusowych sklepów w centrum Warszawy. Można w nim kupić kultowe apaszki, torby, paski, perfumy, buty, a także porcelanę. Nie wszyscy wiedzą, że Hermes – założony w 1837 roku w Paryżu – jest dziś jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw świata, a jego wartość rynkowa przekroczyła 300 mld dolarów. Warto wybrać się do pięknego butiku tej marki w Warszawie, a następnie, z eleganckimi zakupami, spacerem przez Park Saski, dojść do jednej z restauracji znajdujących się na patio apartamentowca Cosmopolitan przy placu Grzybowskim, żeby uczcić udane zakupy.

Luksus na ulicach                           

Do najpiękniejszych i najbardziej lubianych ulic handlowych w Europie należą paryskie Pola Elizejskie. W tym roku rozbłysły one milionami czerwonych świateł, które zdobią nie tylko witryny sklepowe, ale również szpalery okalających ten niezwykły bulwar drzew. Konkurs na najciekawszą wystawą sklepową w grudniu 2019 roku wygrał w Paryżu Dior, który pokazał w swoim oknie na Polach Elizejskich prostą choinkę ułożoną z kawałków białej brzozy. Na jej szczycie zawieszono złotą gwiazdkę – symbol tego francuskiego Domu Mody.

W Londynie prezenty gwiazdkowe kupuje się przy Oxford Street, jednej z największych i najbardziej prestiżowych ulic miasta. Wyróżnia ją klasyczna architektura i duży wybór  luksusowych sklepów. W tym roku na 300 witrynach sklepowych dominuje kolor złoty. Znajdziemy go w sklepach takich marek, jak: Longines, TAG HEUER, Swarovski czy Kingdom of Souvenirs.

Niezwykle stylową i modną ulicą jest Las Ramblas w Barcelonie. Do stolicy Katalonii warto się wybrać się w grudniu choćby po to, żeby przespacerować się po tej gwarnej, pięknej esplanadzie. Część przeznaczoną dla pieszych wypełniają o tej porze roku stragany z pysznymi tapas i kawiarenki, w których można przysiąść, żeby poobserwować słynny deptak. Oprócz sklepów najlepszych światowych marek, znajdziemy na Ramblas również ciekawą architekturę – kilka ważnych dla miasta budynków i kościołów w klasycznym stylu. Luksusowe zakupy w takim otoczeniu to prawdziwa przyjemność.

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Dane zostały wysłane pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Treść tylko dla subskrybentów newslettera, prosimy o zaznaczenie zgody.