10 faktów o ekskluzywnych nieruchomościach w Polsce

O ile wzrośnie wartość rynku nieruchomości premium w Polsce w 2020 roku? Kiedy Warszawa dogoni Nowy Jork? W którym kurorcie ceny inwestycji najszybciej idą w górę? Ile trzeba zapłacić za wynajem luksusowego apartamentu w stolicy? Oto 10 faktów na temat rynku ekskluzywnych nieruchomości.

FAKT 1: 30-PROCENTOWY WZROST CEN W 4 LATA

Według najnowszych danych międzynarodowej firmy doradczej EY w ciągu ostatnich 4 lat ceny ekskluzywnych apartamentów w Warszawie wzrosły o 30 procent.

Zwiększyła się także liczba transakcji. Tylko w pierwszym półroczu 2019 sprzedano o 10 procent więcej apartamentów niż w analogicznym okresie 2018 roku. Oferta, czyli podaż nieruchomości premium, wzrosła w tym okresie o ponad 60 procent! Eksperci zwracają uwagę na fakt, że luksusowe nieruchomości są odporne na ewentualne zawirowania na rynkach finansowych. Gdy wskaźniki ekonomiczne zaczynają ostrzegać przed możliwym spowolnieniem, a nawet, gdy ceny na rynku popularnym zaczynają spadać, wartość ekskluzywnych domów i apartamentów utrzymuje swój poziom.

Zapraszamy do lektury artykułu premium

Treść zostanie odblokowana po pozostawieniu kontaktu.

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Dane zostały wysłane pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Treść tylko dla subskrybentów newslettera, prosimy o zaznaczenie zgody.