Prestiżowy adres na wynajem

Równolegle ze wzrostem liczby transakcji na rynku nieruchomości ekskluzywnych, obserwujemy rozwój segmentu apartamentów premium na wynajem.

 

 

Rozwój oznacza zarówno większą podaż luksusowych apartamentów, jak i coraz wyższe ceny za metr kwadratowy. Na rynku warszawskim liczba adresów premium, czyli takich, gdzie cena za metr kwadratowy na etapie zakupu przekroczyła 25 tysięcy złotych, wzrosła w ciągu ostatnich 10 lat z 2 do około 30. Część nabywców apartamentów decyduje się na ich wynajem traktując to jako dobry sposób lokowana kapitału.

 

LUKSUSOWY APARTAMENT ZAMIAST HOTELU

W 44-piętrowym Cosmopolitan, średnia cena za metr kwadratowy wynajmowanego apartamentu wynosi 160 zł, ale zdarzają się także transakcje powyżej 200 zł. Największym zainteresowaniem cieszą się te o powierzchni około 60 metrów kwadratowych, choć dostępne są także bardziej przestronne lokale z kilkoma sypialniami, powyżej 160 metrów kwadratowych.

 

Izabela Głowacka, Home Advisor w High Level Sales & Marketing

Nasi Klienci to kadra zarządzająca znanych, światowych korporacji – często obcokrajowcy przenoszący się do Warszawy z rodzinami. Są wśród nich także właściciele polskich, mniejszych firm, którzy zdecydowali się rozwijać biznes w stolicy i bywają w Warszawie kilka razy w miesiącu. Wolą mieć swój apartament niż zatrzymywać się w pokoju hotelowym. Doceniają lokalizację, eleganckie wykończenie, bezpieczeństwo, jak również możliwość korzystania z wewnętrznej i zewnętrznej siłowni czy usług concierge – podkreśla Izabela Głowacka, Home Advisor w High Level Sales & Marketing.

 

 

Mieszkańcy Cosmopolitan cenią kompleksową obsługę, możliwość zlecenia rezerwacji stolika w restauracji, zamówienia biletów do teatru, umówienia sprzątania, oddania samochodu do myjni czy ubrań do pralni. Część z nich korzystając z usług concierge otrzymuje wsparcie w znalezieniu opiekunki do dziecka, osoby, która zadba o zieleń w apartamencie czy wyprowadzi psa.

 

ZOSTAĆ NA DŁUŻEJ

Wynajem w ekskluzywnym apartamentowcu ma zwykle charakter długoterminowy. W Cosmopolitan to minimum 12 miesięcy. Przeważają umowy na kilka lat, np. na czas kontraktu, gdy stroną jest firma zatrudniająca eksperta z zagranicy. Polityka wynajmu gwarantuje komfort mieszkańcom, eliminując częstą rotację przypadkowych osób w budynku.

Często zdarza się, że Klienci, którzy początkowo wynajęli apartament na rok czy dwa postanawiają zostać dłużej. Chętnie polecają nas również swoim znajomym, dzięki czemu tworzy się swego rodzaju „Cosmo community” – grupa mieszkańców, którzy się znają i lubią. Integracji sprzyjają także części wspólne, takie jak sala klubowa, kinowa, czy taras na 4. piętrze – dodaje Izabela Głowacka.

 

 

Nieruchomości premium na wynajem z portfolio High Level Sales & Marketing można obejrzeć na stronie hlsm.pl. Znajdują się tam nie tylko apartamenty w Cosmopolitan, ale także w innych inwestycjach wyselekcjonowanych przez zespół HLSM.

 

 

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Dane zostały wysłane pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Treść tylko dla subskrybentów newslettera, prosimy o zaznaczenie zgody.