The Bridge – ekskluzywny hotel na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu

Kończy się budowa luksusowego hotelu The Bridge, położonego w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce – na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Ten wyjątkowy obiekt zaoferuje swoim gościom 184 komfortowo wyposażone pokoje, elegancką restaurację, sale konferencyjne i wspaniały widok z tarasu na dachu. W hotelu trwają prace wykończeniowe, a pierwsi goście będą mogli skorzystać z jego usług na początku wakacji.

 

Hotel z duszą

Rynek hotelowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Każdego roku w Polsce otwieranych jest kilkadziesiąt nowych hoteli. Rośnie także oferta w segmencie premium. Inwestorzy tego typu obiektów zdają sobie sprawę, że to nie tylko miejsce do spania w wygodnym pokoju i niezła restauracja. Coraz częściej już na etapie projektowania hotelu tworzą całą historię, którą ich obiekt będzie opowiadał swoim gościom. Chodzi bowiem o stworzenie niepowtarzalnego doświadczenia, najczęściej związanego z miastem, czy specyficzną lokalizacją samego hotelu. To pozwala wyróżnić się na rynku, a gościom zaoferować wyjątkowe wspomnienia, do których chętnie będą chcieli wracać. Właśnie taki będzie nowy wrocławski hotel The Bridge.

 

Historyczna forma, nowoczesny styl

Obiekt wpisuje się architektonicznie w historyczną, najstarszą część Wrocławia. Zadaniem inwestora i projektantów było stworzenie miejsca, które nie tylko uzupełni istniejącą przestrzeń, ale także pozwoli jeszcze bardziej docenić wyjątkowy klimat Ostrowa Tumskiego. Będzie to możliwe dzięki zastosowaniu w budynku naturalnych materiałów, takich jak tradycyjnie wypalana cegła, beton, szkło i metal. Inwestor chciał stworzyć wyjątkowe miejsce spotkań, wpisujące się w strategię i przyszłość Wrocławia, most do przyszłości, łączący ludzi oraz idee. Stąd właśnie nazwa hotelu, The Bridge. Dzięki przygotowaniu projektu z dbałością o szczegóły i w poszanowaniu otaczającej to miejsce historii, linia zabudowy powraca do historycznego kształtu. Spełniono więc oczekiwania osób, którym zależało na poszanowaniu z jednej strony kontekstu miejsca, a z drugiej pozyskania pożądanej, wyjątkowej funkcji w miejskiej przestrzeni.

 

Wyjątkowe wnętrze i piękne widoki

Pokoje hotelowe będą przestronne, nowoczesne, komfortowo urządzone, przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Gości hotelu zapewne zachwyci wyjątkowa sala balowa otwierająca się na ogród. W pamięci zostanie także taras widokowy na dachu i zapierający dech w piersiach widok na Ostrów Tumski, zwłaszcza Plac Katedralny, Stare Miasto, ogrody i rzekę. Dzięki tej inwestycji, po raz pierwszy zostaną też mieszkańcom udostępnione tereny zielone, łączące Plac Katedralny ze zmodernizowanym nabrzeżem.

 

The Bridge – tu i teraz

Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Medusagroup, zaś koncepcję pięciogwiazdkowego hotelu stworzyło wrocławskie biuro projektowe Forum Architekci. Zależało im na zachowaniu kontekstu przestrzennego Placu Katedralnego, którego kompozycję domknie bryła hotelu. Poszukiwali rozwiązania bardzo mocno osadzonego „tu i teraz”, nie ukrywającego się za sztafażem historycznych form. Zadaniem obiektu było dopisanie kolejnego rozdziału w historii Ostrowa Tumskiego, nie zaś zdominowanie okolicy, zatem zasada budowania bryły, jak i zastosowany materiał wynikają wprost z ducha tego wyjątkowego miejsca.

 

Biznes i relaks od Tacit Investment

Nowy hotel będzie doskonałym miejscem spotkań biznesowych a także przystankiem dla wszystkich, którzy będą chcieli odpocząć w komfortowych warunkach. Inwestorem budynku jest Tacit Investment, prekursor na rynku nieruchomości ekskluzywnych w Polsce. Hotel The Bridge będzie działał pod marką MGallery by Sofitel, którą AccorHotels wprowadza do Polski. Do zobaczenia we Wrocławiu!

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Dane zostały wysłane pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Treść tylko dla subskrybentów newslettera, prosimy o zaznaczenie zgody.