HLSM w magazynie „W Podróż”

O luksusowych apartamentach na pokładach Pendolino.

 

 

Magazyn pokładowy PKP Intercity „W Podróż” zabiera swoich czytelników do najpiękniejszych domów i apartamentów w największych polskich miastach. Najwięcej tego typu projektów znajdziemy w Warszawie, gdyż właśnie w stolicy rynek nieruchomości premium jest najbardziej rozwinięty. Ale atrakcyjnie położone domy, rewitalizowane kamienice czy luksusowe apartamentowce znajdziemy także w innych miastach, takich jak Sopot, Kraków, Poznań, czy Bydgoszcz.

Czym są nieruchomości premium?

Karolina Kaim, twórczyni High Level Sales & Marketing by Tacit Group opowiada o warunkach, jakie powinna spełnić nieruchomość, by można było uznać ją należącą do segmentu premium. Nie wystarczy bowiem najwyższa na danym rynku cena. Rezydencja czy apartamentowiec musi także znajdować się w świetnej, niepowtarzalnej lokalizacji, zapewniającej imponujące widoki. „Istotne są również wielkość i jakość przestrzeni, unikatowość projektu i materiałów wykończeniowych a także dodatkowe usługi dla mieszkańców” – dodaje Karolina Kaim.

W artykule znajdziemy opisy najlepszych lokalizacji dla nieruchomości premium w Warszawie. Wśród nich wymienia się na przykład Plac Grzybowski i górujący nad nim Cosmopolitan. Ekskluzywne rezydencje znajdziemy także na Mokotowie oraz na cieszącej się coraz większą popularnością Saskiej Kępie – jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic w Warszawie. Tamtejsze urokliwe uliczki pełne są przedwojennych budynków, lokalnego klimatu i spełniają oczekiwania klientów stroniących od wielkomiejskiego zgiełku. Ponieważ nie ma tam zbyt wielu nowych inwestycji, projekty, które od czasu do czasu pojawiają się w ofercie, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W artykule czytamy o dwóch wyjątkowych budynkach położonych na ulicach Berezyńskiej i Angorskiej. Oba – ze względu na swoją lokalizację – zaledwie kilka minut spacerem od urokliwej ulicy Francuskiej są ciekawą propozycją dla osób poszukujących luksusowych apartamentów w zacisznym otoczeniu zieleni.

Cenowe rekordy i optymistyczne prognozy

W dalszej części artykułu poznajemy cenowe rekordy na rynku nieruchomości w największych miastach w Polsce. Najdroższy apartament został sprzedany w Warszawie. Za ponad 200-metrowy lokal w rezydencji Park Lane przy Łazienkach Królewskich nabywca zapłacił 14,5 mln zł. Na dalszych pozycjach znalazły się apartamenty w Gdyni, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Niezależnie od tego, czy klient nieruchomości premium kupuje ją, by w niej zamieszkać, czy też traktuje ją jak inwestycję i tak dobrze lokuje swój kapitał. Dane przedstawiane w artykule pokazują, że rynek ekskluzywnych nieruchomości ma się dobrze i cały czas stabilnie rośnie. Dodatkowo, wg cytowanej w materiale ekspertki Karoliny Kaim, wzrost ten osiągnie poziom 8-10%.

 

Artykuł dostępny pod linkiem.

 

0
2120