„The Wall Street Journal” o Cosmopolitan

Nowojorski dziennik gospodarczy pisze o apartamentowcu z portfolio HLSM.

 

Jeden z najbardziej prestiżowych dzienników gospodarczych na świecie, nowojorski „The Wall Street Journal”, pisze o nieruchomościach premium w Warszawie, w tym o Cosmopolitan. Autor artykułu – Jeff Marcus – zwraca uwagę na szybki wzrost cen luksusowych apartamentów w stolicy. Opisuje także najpopularniejsze lokalizacje ekskluzywnych nieruchomości, wśród których oprócz centrum Warszawy wymienia Mokotów i Konstancin – Jeziornę.

 

Warszawa wyróżniona na tle Europy

Polska, położona w samym centrum Europy, po latach solidnego wzrostu gospodarczego notuje jeden z najwyższych na kontynencie wzrost cen w segmencie ekskluzywnych nieruchomości – czytamy w ostatnim wydaniu „The Wall Street Journal”. Z danych prezentowanych przez gazetę wynika, że w ubiegłym roku wzrost ten sięgnął 20 procent.

 

Cenione lokalizacje

Wśród najbardziej rozpoznawalnych nieruchomości premium gazeta wymienia domy w Konstancinie – Jeziornie, rewitalizowane kamienice na Mokotowie oraz apartamentowce w samym centrum stolicy, w tym Cosmopolitan. Autor docenia efekt pracy jego twórcy, Helmuta Jahna, międzynarodowej gwiazdy architektury, którego realizacje zdobią największe aglomeracje na całym świecie. Wśród dostrzeżonych przez WSJ udogodnień oferowanych w Cosmopolitan wymieniono strefę sportu i relaksu położoną na 4. Piętrze, salę kinową, symulator gry w golfa oraz obsługę concierge. Gazeta przytacza także przykład jednego z apartamentów na 40. piętrze, który jest oferowany za cenę blisko 2 mln dolarów.

 

Koniec sprzedaży Cosmopolitan

W Cosmopolitan pozostało w ofercie 10 ostatnich apartamentów. To jedyny budynek w stolicy, który od początku notował stabilną sprzedaż z rosnącymi co roku cenami. W latach 2015 – 2017 na 100 transakcji w Warszawie z najwyższymi cenami za metr kwadratowy, 82 to transakcje przeprowadzone w Cosmopolitan.

 

Artykuł „The Wall Street Journal” jest dostępny pod linkiem.

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Dane zostały wysłane pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Treść tylko dla subskrybentów newslettera, prosimy o zaznaczenie zgody.