„Puls Biznesu” o najlepszych lokalizacjach w Warszawie

Śródmieście, Mokotów i Saska Kępa to najchętniej wybierane dzielnice na inwestycje premium.

 

 

„Warszawa skąpana w luksusie” – taki tytuł nosi artykuł w „Pulsie Biznesu” opisujący nowe, ekskluzywne nieruchomości w Warszawie. Autorka zauważa, że najwięcej luksusowych apartamentów można znaleźć w Śródmieściu, na Mokotowie, ale także na Pradze.

 

Wyjątkowa Saska Kępa

Z artykułu dowiadujemy się, że do milionowych transakcji na rynku nieruchomości najczęściej dochodzi w centrum stolicy oraz na Mokotowie. Ale oferta ekskluzywnych nieruchomości rośnie także na Saskiej Kępie, prestiżowej, pełnej zieleni dzielnicy, którą upodobali sobie artyści. W tej części miasta z historyczną zabudową, nie ma zbyt wielu lokalizacji dla nowych projektów. Stąd te, które pojawiają się w ofercie, z miejsca cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców. Autorka artykułu przytacza przykład inwestycji przy ulicy Angorskiej 13A. To kameralny budynek z 9 przestronnymi apartamentami i 16 miejscami postojowymi na podziemnym parkingu, z którego w kilka minut można dojść do urokliwej ulicy Francuskiej.

 

Luksus ma się dobrze

W artykule czytamy także o najnowszych danych z raportu High Level Book. Najwięcej luksusowych lokali spośród 7 największych polskich miastach sprzedaje się w Warszawie – w 2018 roku były to 182 apartamenty a najdroższy, zlokalizowany w rezydencji Park Lane na Mokotowie kosztował 14,5 mln zł. Karolina Kaim, twórczyni High Level Sales & Marketing by Tacit Group cytowana w artykule przypomina, że rynek nieruchomości premium co roku stabilnie rośnie i jest o wiele bardziej od popularnego odporny na ewentualne zawirowania finansowe. Jej zdaniem w 2019 roku zanotujemy w tym segmencie kolejny wzrost na poziomie 7 lub 8 procent.

 

Artykuł dostępny pod linkiem.

 

0
2120