Konstancin - najpiękniejsze rezydencje pod Warszawą

Sąsiadujący z Warszawą Konstancin-Jeziorna jest nieformalnie uważany za jedną z południowych dzielnic stolicy. To miasto-park, ogród pełen barw o każdej porze roku, brama do zielonego lasu. Jedyny taki adres w pobliżu Warszawy, okolony malowniczymi dolinami rzek Wisły i Jeziorki, ze statusem uzdrowiska.

Miasto-ogród

Mieszkańcy Konstancina chwalą sobie to miejsce z wielu powodów. Przede wszystkim wyróżnia je czyste powietrze, przyjazna dla wszystkich infrastruktura i możliwości rekreacji. Pobliski Ogród Botaniczny w Powsinie, w którym wiosną rozkwitają magnolie, a wczesnym latem rododendrony i róże, jest jednym z najpiękniejszych miejsc spacerowych pod Warszawą. Swoich fanów ma tężnia solankowa pochodząca ze źródła „Julian”, położona w samym sercu Konstancina. Rozpyla drobinki sprzyjające leczeniu chorób układu oddechowego i wzmacnia odporność organizmu. Powstała w 1902 roku według projektu Karola Kozłowskiego na zlecenie Hugona Seydla.

W Parku Zdrojowym znajduje się zegar słoneczny, amfiteatr, tarasy widokowe, place zabaw i boisko do siatkówki. Ścieżki spacerowe i rowerowe zachęcają do uprawiania sportów. W Starej Papierni – zrewitalizowanym kameralnym centrum handlowym są dobre restauracje i sklepy. Okolica jest przepiękna, a stylowe, zabytkowe wille stojące w otoczeniu wysokich drzew na dużych działkach, skłaniają do zakupu nieruchomości. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się zainwestować w dom w Konstancinie. To wyjątkowe miejsce od dawna przyciąga artystów, sportowców, dziennikarzy i biznesmenów.

Miejsce z historią

Zarówno najstarsza, jak i nieco ponad 100-letnia, uzdrowiskowa historia Konstancina, związane są ze średniowiecznym jeszcze majątkiem rodziny Oborskich w pobliskich Oborach. Rodzina sprzedała swoje dobra hetmanowi wielkiemu koronnemu Stanisławowi Koniecpolskiemu, a ten odsprzedał je Janowi Wielopolskiemu, który w latach 1678-1688 zbudował tu barokowy dwór projektu Tylmana z Gameren. Ponad 200 lat później dwór w Oborach, będący w posiadaniu rodziny Potulickich, przebudowano do obecnego kształtu, a hrabiowie Witold Skórzewski i Władysław Mielżyński dokonali parcelacji gruntów i zdecydowali o założeniu miejscowości letniskowej zwanej początkowo Konstancją, a później Konstancinem. Letnisko szybko zyskało popularność wśród warszawskich elit – przedsiębiorców, finansistów, polityków, a przede wszystkim ludzi sztuki. Przy ulicach Sienkiewicza, Batorego i Jagiellońskiej zaczęły powstawać stylowe wille  – niektóre zachowały się do dziś.

Lasy, malownicze doliny Jeziorki i Wisły, złoża borowiny oraz źródła wód mineralnych nadawały temu miejscu walorów uzdrowiska. Już na początku XX wieku powstał Park Zdrojowy, zakłady przyrodolecznicze, a kuracjusze i goście bawili się w kasynie, pływali kajakami, jeździli konno i grali w tenisa. W okresie międzywojennym w willi Świt w Konstancinie zamieszkał Stefan Żeromski.

Najstarsza papiernia w Konstancinie powstała w końcu XVIII wieku. Jej budynek pamięta lata 30. XIX wieku, ale przeszedł całkowitą renowację po pożarze w 1984 roku. W zrewitalizowanym obiekcie nad Jeziorką i kanałem mieści się od 2003 roku centrum handlowo-usługowe. Uzdrowiskowy Konstancin tworzy wspólną jednostkę administracyjną z bardziej przemysłową Jeziorną, w której – w starym młynie na Jeziorce – już pod koniec XVIII wieku powstał pierwszy zakład papierniczy na Mazowszu i jeden z najstarszych na ziemiach polskich. To na papierze z Jeziornej została napisana Konstytucja 3 Maja!

Moda na Konstancin

Czyste powietrze, zieleń, nieruchomości premium, klasa i styl. A na dodatek zaledwie 40 minut dzieli Konstancin od centrum Warszawy. Nic więc dziwnego, że inwestycja w nieruchomości w tym mieście, to pewny sukces. Co równie istotne, a może jeszcze ważniejsze – w Warszawie jest wciąż moda na Konstancin. Chcą tu mieszkać przede wszystkim rodziny z dziećmi, a jednym z wielu powodów takiej decyzji jest pobliska szkoła amerykańska ciesząca się dużą renomą. Restauracje: „Park Cafe Konstancin” usytuowana w stylowej willi, nowoczesna „La Grappa” czy tradycyjna cukiernia Buchman są ulubionymi miejscami mieszkańców.

Fakt, że Konstancin cieszy się dużym zainteresowaniem, ma odzwierciedlenie na rynku nieruchomości. Cena metra kwadratowego w tej dzielnicy systematycznie wzrasta. Dom lub apartament w Konstancinie, uchodzi za adres prestiżowy a przez to jest znakomitą lokatą kapitału. Takie inwestycje odznaczają się również stabilniejszym wzrostem wartości – wyjątkowa lokalizacja jest bowiem zawsze w cenie.

WarszawaRezydencje pod Warszawą

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli szuka Pani/Pan nieruchomości w tej okolicy, prosimy o wypełnienie formularza.


Konstancin High Blog

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Prośba o kontakt została wysłana pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Jeżeli Pani/Pan nie zaznaczy zgody, nie będziemy mogli się skontaktować.