Warszawskie Powiśle – zielona dzielnica między Wisłą a centrum

Dlaczego warto zamieszkać na Powiślu? Powodów jest wiele, a amatorzy tej warszawskiej dzielnicy w pierwszej kolejności wymieniają – bliskość bulwarów wiślanych, stacji metra i Biblioteki UW, której tereny stanowią równocześnie jeden z najpiękniejszych ogrodów w tym regionie miasta. Blisko stąd na Starówkę, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście oraz na Uniwersytet Warszawski.

Moda na Powiśle trwa już od dawna, nic więc dziwnego, że nowe apartamentowce wyrastają tu w cieniu stylowych kamienic, a ceny mieszkań rosną z roku na rok. Zielone skwery i parki, możliwość spaceru z domu nad Wisłę i kilkuminutowa dosłownie eskapada do centrum Warszawy, to argumenty przemawiające za inwestycją w nieruchomości w tej właśnie dzielnicy. Mieszkańcy twierdzą, że Powiśle to miejsce z duszą i wyjątkową historią.

Historia dzielnicy nad Wisłą

Dawniej Powiśle było przede wszystkim dzielnicą portową i fabryczną, co wynikało z jego położenia – jak sama nazwa wskazuje – tuż przy brzegu Wisły. Ubogie i nękane powtarzającymi się wylewami rzeki, zamieszkane przez robotników i rzemieślników. Nie można jednak zapominać, że to właśnie na Powiślu biło serce przemysłowej Warszawy. Mieściły się tu: rządowa fabryka maszyn, młyn parowy, gazownia, warsztaty żeglugi parowej, elektrownia, a także garbarnie i browary. Produkowano tu karmelki, wódki, filtrowano wodę, budowano wagony kolejowe i tkano kobierce. Stąd również flisacy wypływali z transportami zboża oraz soli w kierunku Bałtyku, a wzdłuż Wisły ciągnęły się drewniane spichlerze. Większe zmiany nadeszły w latach 30. XX wieku, kiedy to nowoczesne kamienice zaczęły coraz śmielej „schodzić” ze Śródmieścia w dół skarpy, a nad rzeką urządzano szerokie bulwary. Niestety, druga woja światowa zatrzymała na dłużej rozwój dzielnicy.

Nowe inwestycje

Trzeba było wielu lat i ogromnych nakładów miasta, by Powiśle stało się miejscem, którym jest obecnie – prestiżowym, stylowym, z niepowtarzalnym klimatem i atmosferą. Publiczne inwestycje wprowadziły tu m.in. budynki Uniwersytetu Warszawskiego, na czele z Biblioteką UW – jednym z najciekawszych pod względem architektonicznym obiektów w Warszawie, z legendarnymi ogrodami na dachu i dużym ogrodem. Kamieniem milowym w rozwoju dzielnicy okazało się obudowanie Wisłostrady tunelem w 2003 roku. Stąd był już tylko krok do powstania Centrum Nauki Kopernik i bulwarów wiślanych w dzisiejszym kształcie, z wyjątkowym pawilonem Muzeum Sztuki Nowoczesnej. W okolicach ulic Rozbrat, Śniegockiej, Tamka, Dobrej nie brakuje świetnych restauracji i modnych kawiarni. Takie miejsca, jak Na Lato, Veg Deli, SAM, STOR czy Kawiarnia Fabryczna mają swoich fanów zjeżdżających tu z innych dzielnic Warszawy. Nowym miejscem na mapie dzielnicy staje się także Elektrownia Powiśle, kompleks łączący funkcje apartamentowe, biurowe, komercyjne oraz rozrywkowe.

Złote czasy

Ostatnich 20 lat to czas spektakularnego rozkwitu Powiśla. Inwestycje miasta, jak również rozwój lokalnej infrastruktury spowodowały, że stało się ono magnesem przyciągającym deweloperów oraz inwestorów. Powstające tu apartamenty premium nie czekają długo na nabywców, ponieważ lokalizacja w pobliżu Wisły i terenów zielonych okalających całą dzielnicę, uchodzi za jedną z najbardziej atrakcyjnych w Warszawie. Adres na Powiślu, to dobry wybór. Wiedzą o tym również osoby zamierzające inwestować swoje oszczędności w wyjątkowe apartamenty i domy.

Dla kogo Powiśle?

To miejsce dla aktywnych – jogging, rolki, rower, deska, spacer w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego ze słynnymi fontannami, czy może kolacja w jednej z najlepszych restauracji w Warszawie, do której można dojść z domu pieszo? To także dobra dzielnica dla wszystkich lubiących kameralne życie w wielkim mieście, z pobliskim zieleniakiem, ulubionymi butikami i kawiarnią, do której można rano wpaść na śniadanie. Miejsce to upodobali sobie również do życia artyści, ceniąc Powiśle za inspiracje, z których mogą czerpać każdego dnia. Biznesmeni i inwestorzy wybierają ten adres, biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione atuty Powiśla. Są one gwarancją stabilnego wzrostu cen za metr kwadratowy nieruchomości premium w tej dzielnicy.

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli szuka Pani/Pan nieruchomości w tej okolicy, prosimy o wypełnienie formularza.


Powiśle High Blog

0
2120

Potwierdź wysłanie formularza

Kliknięcie przycisku „POTWIERDŹ” oznacza zgodę na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w celu realizacji zapytania.

Prośba o kontakt została wysłana pomyślnie. Dziękujemy.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z Klauzulą Informacyjną dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych.

Administratorem danych w rozumieniu obowiązujących przepisów o ochronie danych jest HIGH LEVEL ADVISORY SP. Z O.O. z siedzibą w Warszawie pod adresem: ul. Twarda 4 lokal U3, 00-105 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000851767, numer telefonu +48 530 663 664. W sprawach związanych z przetwarzaniem danych należy kontaktować się na adres poczty elektronicznej: [email protected]

Jeżeli Pani/Pan nie zaznaczy zgody, nie będziemy mogli się skontaktować.